Super originální prostírání na stůl

Mám fotky z dovolené, chci je mít stále na očích, ale kde je vystavit? Dlouho jsem si s tím lámala hlavu, až jsem na to přišla! 🙂

Vytvořím dětem prostírání na stůl.

Nápad to byl výborný, ale stála jsem před problémem, jaké fotky z dovolené vybrat. Tolik krásných fotek a tak málo místa 🙁

Začala jsem je skládat jednu vedle druhé, probírala jsem i ostatní fotky z minulých dovolených a najednou jsem třídila všechny fotky od roku 2009 a byly z toho 3 večery, kdy jsem seděla u fotek a připomínala si, jaké to bylo, když se narodil syn, jaké to bylo, když se narodila dcera, jak jsme vypadali, co jsme dělali. Během tří dnů jsem proklikala všechny fotky během sedmi let.

Bylo to úžasný. Znova jsem se ocitla na mateřské dovolené, byla jsem v porodnici, slavili jsme první narozeniny, druhé narozeniny… výlety, Vánoce, silvestr…… Moc mě to bavilo. A pak mi to cvaklo! To je ONO.  Vytvořím jim prostírání z fotek z narozenin. Barča si teď hodně hraje s miminky, ale určitě neví, jak vypadala, když byla miminko nebo když jí byl rok.

Vzala jsem si na pomoc jednu šablonu s vláčkem a do každého vagónku jsem vložila fotku z narozenin s narozeninovým dortem. A super originální prostírání bylo hotové. Měla jsem z něj obrovskou radost a děti byly vykulené. Moc je jim líbilo. Na prostírání byli v hlavní roli ONI.

Rada pro vás i pro mě: foťte své děti i sebe s narozeninovým dortem. A foťte děti se sestřenicemi nebo bratranci, zkrátka s dětmi, které společně vyrůstají, protože budou mít památku a každý rok můžeme sledovat, jak se děti mění. U nás každý rok někdo přibyl a pak ten nejstarší, který má třeba pět let chová nejmladšího, a pak se z nich stanou parťáci a věkový rozdíl se smaže. Nazvala bych to ve stejný den v roce na stejném místě. A když za pět let dáte všechny fotky na jeden papír, budete mít nádhernou vzpomínku:-)

A můj plán do konce roku (no spíš do Vánoc): udělám mamce a taťkovi koláž fotek za celý rok, ufff. Už se na to těším a dám vám vědět, jak to dopadlo a jestli jsem to stihla do konce roku 2016  🙂

Na prostírání dětí se můžete podívat na obrázku. Je vytištěné ve velikosti A3 a zalaminované, takže je voděodolné a mastnotěodolné.

vláček_ondra vláček_bára

Komentáře