PANNA 23.8. – 22.9.

ZEMSKÉ ZNAMENÍ POD VLIVEM PLANETY MERKUR

Panna se řadí k citlivým a spořádaným bytostem. Má doslova potřebu uspořádaného života po citové stránce. Je pilná, metodická a značně přispůsobivá. Nesnáší neupřímnost, nepořádek a žabomyší spory. Často raději ustoupí, než aby se dlouze přela, svůj názor však nemění.

Neklid, roztržitost, nesmělost, u některých až přepjatá mravnost, jí dávají podněty ke vzpouře – to vyrovnává její city. Filozofické úvahy, mnohostranné umělecké nadání, zvídavost, to je Pannám vlastní. V poznání světa se snaží jít více do hloubky než například Blíženci se stejným merkurovským intelektem.

Panna je romantická a současně i praktická. Racionální i tajemná, kritická i neskonale uznalá. Obvykle nebývá příliš průbojná, což je k její škodě.

Zemská znamení většinou na sebe příliš neupozorňují, ale svěřené úkoly Panna splní do puntíku. Je svědomitá, spolehlivá a vytrvalá.

Když miluje, tak je celým svým srdcem oddaná partnerovi a rodině. Na svou lásku dokáže čekat dlouhé roky, aniž by musela navazovat nová přátelství.

Nevěru těžko odpouští, a když přece jenom odpustí, v nitru nikdy nezapomíná. Považuje ji za velké zklamání, ponížení a ztrátu sebeúcty.

Panna dokáže být roztomilou a vtipnou společnicí, ale když se jí někdo nelíbí, nepřetvařuje se a raději přátelství či rozhovor s taktem ukončí.

„Dagmar Kludská -Velká hra znamení“

Komentáře