RYBY 21.2. – 20.3.

RYBY jsou dvanáctým znamením zvěrokruhu a bývají znázorňované jako dvě ryby plující proti sobě. Tímto způsobem je charakterizována jejich citová rozporupnost a rozdvojenost. Ryba je tvor žijící pod vodou, myšlenkami se proto pohybuje ve značných hloubkách a jejím úkolem je drát se proti proudu. Když se proudem nechá jen unášet, může i špatně skončit.

Jejím vládcem je nevypočitatelný NEPTUN, Bůh moří a podzemních vod.

O Rybách se proto říká, že jsou obdařeny šestým smyslem, i když si to samy mnohdy ani neuvědomují.  Jejich citlivá až přecitlivělá povaha je dokáže popohnat na pomoc každému, jen samy sobě mnohdy pomoci nedokážou. Velmi nesnadno nachází vnitřní rovnováhu mezi svými sny, tužbami a reálným světem.

Nejhorší pro něžnou a senzitivní Rybičku je, když se začne litovat, příliš sama sebou zaobírat a když začně klást otázy typu: Proč tomu tak je? Proč tomu tak není? Proč to nemůže být jinak? Proč mám jenom já takovou smůlu. Proč mi nikdo nerozumí?

Od pradávných časů není voda chápána jen jako symbol plodnosti, ale také jako živel duše. Teprve duševní síla činí člověka člověkem, a proto se Ryby většinou uchylují do svého nitra, potřebují to stejně jako Země potřebuje vodu a jako všichni potřebujeme Slunce.

citováno z knížky Dagmar Kludská – Velká hra znamení

hrneček se znamením Vodnář

hrneček Ryby

tričko s potiskem ryby

Bílé tričko se znamením Ryby

Tagy:
Komentáře
  • This error message is only visible to WordPress admins

    Error: No feed found.

    Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.