BÝK 21.4. – 21.5.

BÝK znamení zvěrokruhu

Znamení BÝKA patří ke druhému úseku zvířetníku. Jestliže Beran znamenal energii a rychlost, pak Býk v několikerém smyslu představuje váhu a hněv. Všechny báje o něm obsahují něco násilného, smyslného i děsivého zároveň.

BÝK, jak vyplývá z názvu, je přežvýkavec, pomalý, těžkopádný, ale snaživý a pracovitý.

Představte si takového statného býka na poli, táhne za sebou pluh od rána do večera, pořád stejným tempem.

Býk má trpělivost a výdrž. Pravý Býk je chtivý všeho, rád konzumuje chutná jídla, rád popíjí a ze všeho nejvíce touží nahromadit majetek. Dokáže si vskutku užívat života.

Říká se o něm, že je rozkošník. V jednání je vytrvalý a dost umíněný, vždy dosáhne svého cíle. Když trucuje, tak velice dlouho – on má času dost. Většinou je tichý, nenápadný a snaží se zůstat stranou.

Býk má rád vše vkusné a čisté. Jeho nos je značně citlivý, a tak rozezná kdejakou vůni na dálku. Miluje parfémy, jemné prádlo, útulný domov a své rodiče. Rád se zdržuje doma natažený na gauči a spokojeně si pobrukuje.

Co nesnáší jsou hádky, raději ustoupí, ale když ho někdo pořádně vytočí, bez řečí mu jednu ubalí. Není radno Býka dráždit.

A jak se spořivý! Když vám řekne, že nemá ani korunu, nevěřte mu, málokdy je bez peněz. Ovšem vždycky pomýšlí na zadní kolečka. Myslí na stáří a nepřeje si být na obtíž. To by mu hrdost nedovolila.

Býk se nerad žení, kdežto Býčicím vdavky nevadí, právě naopak, dělají jim jen dobře. Rozhodně se ale do manželství nevrhají bezhlavě.

Býk je toho názoru, že když manželství, tak na celý život. Když se rozejde, byť s velkou láskou, většinou se nevrací. Zastává názor, že dvakrát nevstoupí do stejné řeky.

Znáte Býka nebo Býčici?

Udělejte jim radost.

 

Komentáře
  • This error message is only visible to WordPress admins

    Error: No connected account.

    Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.